pondělí, 19 únor 2018 09:21

11. Evropská konference o rakovině prsu (EBCC) - Barcelona 21.- 23. 3. 2018

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Evropská konference o rakovině prsu je jediná celoevropská konference, pro kterou je ED – evropská koalice proti rakovině prsu rovnocenným partnerem, což významně posiluje zlepšování komunikace mezi onkologickými profesionály a obhájci pacientů. ED předává nové poznatky a aktuální informace organizacím 47 členských zemí. Ve výboru konference je ED zastoupena svou viceprezidentkou – Evi Papadopulos. Zdůrazňuje, že klíčovým přínosem konference je propagace multidisciplinárního přístupu k léčbě nádorů prsu.                                                                                                                                                                                                                                                                    

Horkým tématem konference zůstává screeningový program, který má mnohé zastánce, ale i odpůrce. ED získala pro něj podporu Evropské unie. 

Co všechno zahrnuje tato konference? Sympózia, vědecké přednášky, prezentace, plakáty, debaty a sdílení nejlepší praxe. Je určena profesionálům všech disciplín, podílejících se na léčbě, obhájcům pacientů i vědcům a výzkumným týmům. Představí nové výsledky v léčbě a informace ale i možnosti, jak řešit kontroverzní otázky (např. screening).

Dalším důležitým problémem je léčba pacientek s limitovanými nebo oligo- metastázemi. Obecně jsou považovány za nevyléčitelné, ale existují nové, mnohem optimističtější výsledky. 

  1. EBCC – Evropská konference o rakovině prsu vytváří pro pacienty a odborníky možnost, jak společně dosáhnout zlepšení péče, léčby a jejich výsledků u pacientů s nádory prsu.

Této konference se zúčastní také zástupci Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. – ředitelka Eva Knappová a zástupce ČR pro ED Marta Kostrová.

Naposledy změněno pondělí, 19 únor 2018 09:26

Neviditelné ženy

Projekt probíhá pod záštitou Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. Vznikl z potřeby „zviditelnit“ ženy-pacientky s metastatickým/pokročilým zhoubným nádorem prsu, zvýšit povědomí celé naší společnosti o jejich existenci, připomenout jejich problémy a potřeby a pomoci zkvalitnit jejich život.

Napište nám...


Navštivte nás...


View Larger Map

Vyhledat