pátek, 21 listopad 2014 00:00

Pilotní seminář komunikátorek

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

V pondělí 10. 11. 2014 proběhl za hojné účasti v prostorách Aliance žen s rakovinou prsu úvodní seminář pro komunikátory v projektu Neviditelné ženy.

Na programu byla edukace o onemocnění a léčbě MBC pacientek MUDr. Brančíkové z FN Brno, která sklidila u přítomných dam veliký úspěch. Stejně tak psychologická příprava dobrovolnic PhDr. Zuzany Peterové.

Dále jsme se dozvěděli od specializované onkologické sestry FN Brno, jaká je v současnosti péče o onkologické pacientky a od Mgr. Šárky Slavíkové, zástupkyně Amelie, jaké jsou možnosti sociální podpory pro pacientky MBC.

V průběhu celého semináře probíhala živá debata o možnostech jak nejlépe zlepšit život MBC pacientek a všechny přítomné komunikátorky zjistily, jak důležitá a složitá bude jejich práce, ale také to jak prospěšná a potřebná je pro MBC jakákoliv pomoc z jejich strany.

Kdo jsou komunikátorky?

Komunikátorky jsou dobrovolnice z řad pacientských organizací žen se zhoubným nádorem prsu po celé ČR, které se zapojily do projektu Neviditelné ženy, aby mohly pomáhat pacientkám s nemocí v pokročilém stadiu v rámci svých regionů.

Kdo jsou MBC pacientky?

MBC pacientky (Metastatic Breast Cancer – metastatický karcinom prsu) - jsou pacientky s nemocí v metastatickém/pokročilém stadiu.

 

 

Naposledy změněno neděle, 14 prosinec 2014 17:44

Neviditelné ženy

Projekt probíhá pod záštitou Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. Vznikl z potřeby „zviditelnit“ ženy-pacientky s metastatickým/pokročilým zhoubným nádorem prsu, zvýšit povědomí celé naší společnosti o jejich existenci, připomenout jejich problémy a potřeby a pomoci zkvalitnit jejich život.

Napište nám...


Navštivte nás...


View Larger Map

Vyhledat