úterý, 05 květen 2015 10:44

PRVNÍ NÁRODNÍ SETKÁNÍ „NEVIDITELNÝCH ŽEN“ V PRAZE 27. 4. 2015

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Pondělí jako každé jiné a přece pro několik žen – „Neviditelných žen“ – jiné. Rozhodly se totiž, že nezůstanou samy se svými pocity, nejistotami, úzkostmi, ale udělají významný krok a promluví o své nemoci na setkání pacientek s pokročilým/metastatickým nádorem prsu v Praze v rámci projektu Neviditelné ženy.

Navzdory náročné léčbě a únavě našly sílu a přijely, aby se podělily se svými zkušenostmi – dobrými i špatnými a zveřejnily své příběhy. Setkaly se s těmi, které řeší podobnou situaci a podobné problémy a bylo to spontánní a povzbuzující povídání. Přítomná psycholožka paní PhDr. Zuzana Peterová poradila a koordinátorka projektu Marta Kostrová nastínila hlavní cíle projektu i plány do budoucna.

Když jsme se po několika společně strávených hodinách loučily, snad nikdo nelitoval, že přijel. Společně jsme sdílely nelehké osudy, našly odpovědi na mnohé otázky a vzájemně se povzbudily. Setkání se vydařilo a veříme, že otevřelo dveře pro obdobné akce v budoucnu.

Neviditelné ženy

Projekt probíhá pod záštitou Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. Vznikl z potřeby „zviditelnit“ ženy-pacientky s metastatickým/pokročilým zhoubným nádorem prsu, zvýšit povědomí celé naší společnosti o jejich existenci, připomenout jejich problémy a potřeby a pomoci zkvalitnit jejich život.

Napište nám...


Navštivte nás...


View Larger Map

Vyhledat