úterý, 05 listopad 2019 11:35

TISKOVÁ ZPRÁVA - ED - EVROPSKÁ KOALICE PROTI RAKOVINĚ PRSU

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Prezidentka ED Mona Elzayat vystoupila16.10.2019 na fóru Evropského parlamentu “Společně měníme rakovinu prsu: Nový obraz budoucnosti rakoviny prsu v EU v příštích 5 letech”.

Přednášela o letité iniciativě ED jako obhájce pacientů a o potřebě společné práce na implementaci rezolucí EP (2003, 2006) a Deklarace (2010? 2015). Zdůraznila potřebu mamografického screening podle Směrnic EU a specializovaných center pro pacientky s diagnózou rakoviny prsu. Spousta práce už byla udělána, ale stále je co dělat, aby všechny ženy v Evropě měly rovný přístup k nejkvalitnější léčbě a péči. A o tom bude v příštích 5 letech spolupráce s EP.

Setkání inicioval europoslanec Christian-Silviu Busoi a iniciativa TBCT-Společně měníme rakovinu prsu, která byla založena v listopadu 2017 členy tehdejšího EP a vedena právě Ch.-S Busoi. Jejím cílem je zlepšit služby pacientkám s nádorem prsu a redukovat sociální dopad nemoci, prosazovat prevenci, včasnou diagnózu kvalitní péči v Evropě. Je to společná iniciativa onkologických profesionálů, politiků, pacientských organizací a průmyslu, podporovaná farmaceutickými spolkečnostmi a společnostmi se zdravotní technologií.

Marta Kostrová

Zástupce ČR pro ED a ECPC

 

Naposledy změněno úterý, 05 listopad 2019 11:40

Neviditelné ženy

Projekt probíhá pod záštitou Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. Vznikl z potřeby „zviditelnit“ ženy-pacientky s metastatickým/pokročilým zhoubným nádorem prsu, zvýšit povědomí celé naší společnosti o jejich existenci, připomenout jejich problémy a potřeby a pomoci zkvalitnit jejich život.

Napište nám...


Navštivte nás...


View Larger Map

Vyhledat