čtvrtek, 09 únor 2017 11:15

Setkání metastatických pacientek v Luhačovicích

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Ve  dnech 26.1.2017 – 29.1.2017 se konalo setkání metastatických onko pacientek v příjemném hotelu Vltava v Luhačovicích, které organizovala ke spokojenosti všech účastníků paní Libuše Žamberská, koordinátorka čtyřdenní pobyt v Luhačovicích. Zúčastnilo se 34 pacientů, včetně 2 doprovodů.

Přednášky byly zaměřeny na aktuální problémy pacientek a všechny byly sledovány s velkým zájmem a vyvolaly dlouhé diskuze.  Přesto je nutno vyzdvihnout naprosto jedinečný, úžasný, obsažný a jasný výklad pana MUDr. Holánka z Masarykova onkologického ústavu v Brně, o principu nemoci, souvislostech, dopadu nemoci na pacienty a jeho okolí. Všichni jsme byli nadšeni a nevěřili jsme, že je možné se setkat tak fundovaným, vstřícným a obětavým doktorem. Se svou přednáškou vystoupila také psycholožka Mgr. Pijáčková.

Další témata:

  • Předcházení otokům, tejpování, reflexní terapie, automasáže "pendrekem"

 fyzioterapeutka, Libuše Zemínková

  • Diagnostická a léčební metoda Su Jok, mentální a relaxační techniky, práce s podvědomím

Doc. Ing. Helena Kratochvílová

  • Léčivé svíčky

 koordinátorka, Libuše Žanberská

Vzhledem k úspěšnému průběhu a zájmu pacientek budeme taková setkávání opakovat.

 

Naposledy změněno pátek, 10 únor 2017 10:19

Neviditelné ženy

Projekt probíhá pod záštitou Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. Vznikl z potřeby „zviditelnit“ ženy-pacientky s metastatickým/pokročilým zhoubným nádorem prsu, zvýšit povědomí celé naší společnosti o jejich existenci, připomenout jejich problémy a potřeby a pomoci zkvalitnit jejich život.

Napište nám...


Navštivte nás...


View Larger Map

Vyhledat